Prodej medu

MED, v sezóně 2022 jsem prodával za cenu 180 Kč/kg.

Bohužel, všechen med je rozebrán. Již nemám ani kapku na prodej 🙁

Ou, ale ta cena 🙁 … není to levné, co?

V supermarketu asi najdete med levnější. Ale zamysleli jste se někdy, proč je v obchoďáku med tak krásně tekutý? Běžný květový med ztuhne po pár týdnech, měsících… Divný, co?

Možná seženete levnější med od včelaře, od známého vašeho kamaráda, co si tím přivydělává. Když chce mít včelař hodně medu a „svou jistotu“, použijete „tvrdou“ chemii. A častěji, preventivně. Nikdo to nepozná. On má jistotu, že včelstva přežijí a medu bude dost. Je to jako preventivní užívání penicilinu. Anginu určitě nedostanete, nikdo to na vás nepozná, ale dobře to asi není. Já přestal tvrdou chemii používat, viz jak včelařím. Je možné, že mám teď medu méně. Ale mám jistotu, že můj med ale nebyl v úlu v kontaktu s Tau-fluvalinátem (běžné léčení Gabon) ani s Amitrazem (běžné léčení Varidol). A to je důvod, proč se odvažuji požadovat vyšší cenu za svůj med. A vůbec, přijďte se na včelnici do Závrtku kouknout, ukážu jak včelařím a zodpovím případné dotazy.


K dispozici bývá med od konce května. Pokud máte o med zájem, napište kdykoliv v průběhu roku mail, ať zůstaneme v kontaktu. Před stáčením Vás pak budu nezávazně informovat. A až pak se rozhodnete, jestli a kolik medu budete chtít.